Tom Ziegler

Grace i Gloria

2 października 2023  |  Teatr Bagatela  120 min

Spektakl jubileuszowy
Stanisławy Celińskiej
Muzyka

Jerzy Satanowski

Reżyseria

Bogdan Augustyniak

Scenografia

Jerzy Rudzki

Obsada

Stanisława Celińska

Stanisława Celińska

Lucyna Malec

Lucyna Malec

O przedstawieniu

„Grace i Gloria” to barwna, a zarazem przejmująca opowieść o dwóch kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji.

Stworzona przez Stanisławę Celińską postać Grace ujmuje mądrością, dystansem i wiarą w dobro, choć poznajemy ją kiedy stacza ze sobą najważniejszą i ostatnią walkę. Zaś komediowe wyczucie Lucyny Malec odkrywa wiele humoru w pozornie niezabawnej historii.

 Brawurowa gra obu Pań tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji. Piękny spektakl, który koniecznie trzeba zobaczyć!

Opinie krytyków

Dużym walorem spektaklu jest świetna obsada - Stanisława Celińska, która wcieliła się w Grace, kobietę mądrą życiowo, która mimo braku wykształcenia, dostrzegała więcej niż niejeden profesor, pokazała całą paletę zachowań, Od radości do zgorzknienia, smutku i żalu, jaki towarzyszy chorobie; oraz Lucyna Malec jako Gloria, kobieta poszukująca swojego miejsca w życiu, gdyż mąż zajęty jest jedynie pracą, czuje się samotna, dlatego pomaga chorym. Obie aktorki grały brawurowo.
Weronika Trzeciak
"Grace i Gloria" to spektakl na jubileusz Stanisławy Celińskiej. Dzięki obsadzie staje się niepowtarzalnym widowiskiem, a rola samej Stanisławy Celińskiej zapada na długo w pamięć. Postać Grace świetnie współgra z aktorką, ukazując przy tym jej niepowtarzalny aktorski sznyt. Znana i lubiana przez widzów aktorka ukazuje pełnię swoich możliwości warsztatowych, wzruszając i śmiesząc, serwując rozrywkę i refleksję.» "Grace i Gloria śmieszą i wzruszają"
Katarzyna Prędotka
To bardzo budująca, optymistyczna sztuka przynosząca nadzieję, otuchę, pocieszenie, mimo że dotyczy przemijania, odchodzenia, umierania. Bliska bardzo prawdy o życiu i śmierci. Pokazująca cały trud znoszenia największych tragedii. Tego, jak je znosić, dawać sobie radę, by wytrwać w zgodzie ze sobą do końca. Odkrywająca, co jest ważne i dlaczego. Pokazująca człowieka w nieustającej walce o siebie, o swoje. Ucząca akceptować świat, życie jakie jest. Z całą siłą radości i bólu przeżywania.
okiem widza
"Grace i Gloria" to barwna, a zarazem przejmująca opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i skrajnie odmiennych doświadczeniach życiowych. Wzruszający spektakl dotykający trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosący nadzieję, przepełniony poczuciem humoru i zaskakującymi zwrotami akcji.
e-teatr.pl

Zadzwoń lub napisz maila

phone-1

+48 606 747 336

mail-1

biuro@teatralne-delfini.pl

whatsapp-1

WhatsApp

Zapisz się do newslettera

Scroll to Top