Cezary HARASIMOWICZ

SAME PLUSY

5 LUTEGO 2024  | Teatr Bagatela  90 min

Premiera

Scenografia

Anna ADAMEK

Adaptacjai reżyseria

Wawrzyniec KOSTRZEWSKI

Muzyka

Piotr ŁABONARSKI

Obsada

Grażyna Wolszczak

Marieta Żukowska

Gabriela Muskała

Łukasz Simlat

O przedstawieniu

Zuza to współczesna polska Bridget Jones. Jest dziewczyną, której kompletnie nic w życiu nie wychodzi. Ma 40 lat, pracuje w korporacji, zaś jej życie osobiste leży w gruzach. Żyje na wiecznym minusie, jest samotna, zakompleksiona i nie wierzy, że cokolwiek może jej wyjść na plus. Jedynym bliskim Zuzy jest anonimowy „znajomy” z Facebooka. Po kolejnej “katastrofie”, gdy wydaje się, że Zuza już się nie pozbiera, dwie koleżanki z pracy okazują się prawdziwymi przyjaciółkami…  Czy jest szansa na szczęśliwe zakończenie? Oto jest pytanie…

Opinie krytyków

Sam tekst, napisany przez Cezarego Harasimowicza jest zabawny i nie zanadto przerysowany. Salwy śmiechu na widowni udowadniają, że jest wręcz trafiony w punkt zarówno w kontekście pracy w korpo, jak i uzależnienia od mediów społecznościowych. Na pewno duża w tym również zasługa reżysera, Wawrzyńca Kostrzewskiego. Ciekawym zabiegiem jest też wykorzystanie wizualizacji (autorstwa Marii Wojciechowskiej), zastępujących w dużej mierze scenografię. Całe środowisko korporacyjne porównywane jest często żartobliwie do świata przyrody, więc w roli narratora nikt nie sprawdził by się lepiej niż sama Krystyna Czubówna. To kolejny smaczek "Samych plusów", który - choć niewielki - staje się sporą wartością dodaną.
Katarzyna Michalik
Zapętleni w codzienną rutynę zapominamy o tym, co dla nas najważniejsze. O miłości. Również tej do samych siebie. Spektakl „Same plusy” daje nadzieję na zmianę.
Tomasz Sobierajski
"Same plusy" dotykają nie tylko samotności, jakiej doświadcza wielu 30 i 40 latków (którzy chwalą się szczęśliwym życiem singli), ale i tego jak bardzo ograniczamy kontakty realne z ludźmi. Czy naprawdę ich znamy, rozmawiamy z nimi szczerze, spędzając z nimi tyle swojego życia? Co musi się stać żeby wybić człowieka z takiego stanu...
Notatnik kulturalny
„Same plusy” – sztuka napisana przez Cezarego Harasimowicza to zgrabnie skrojony komediodramat, który doskonale sprawdza się na scenie. Sztuka ma wyrazistych, zróżnicowanych charakterologicznie bohaterów, ciekawą fabułę, i porusza ważny społeczny problem – samotność. Na szczęście, autor „Samych plusów”, naszpikował sztukę inteligentnym poczuciem humoru, przez co ani przez chwilę, opowiadana na scenie historia nie jest nużąca.
Maciej Łukomski

Zadzwoń lub napisz maila

phone-1

+48 606 747 336

mail-1

biuro@teatralne-delfini.pl

whatsapp-1

WhatsApp

Zapisz się do newslettera

Scroll to Top