To wiem na pewno

Andrew Bovell

TO WIEM NA PEWNO

27 listopada 2023  |  Opera Krakowska  105 min

Premiera

ATENEUM

Przekład

Rubi Birden

Reżyseria

Iwona Kempa

Scenografia i kostiumy

Joanna Zemanek

Obsada

Agata Kulesza

Przemysław Bluszcz

Paulina Gałązka

Waleria Gorobets

Paweł Gasztold-Wierzbicki

Jan Wieteska

O przedstawieniu

Wyjątkowe dzieło Andrew Bovella, wybitnego australijskiego pisarza otrzymało nowy koloryt interpretacyjny, bardzo współczesny i… polski. Miarowo wyłaniająca się obłuda w relacjach małżeństwa i ich dzieci, wyreżyserowana perfekcyjnie przez Iwonę Kempę sprawiła, że psychologiczne portrety szkicowane pełną emocjonalnością przedstawiają rodzinny (i nie tylko) świat w bardzo realistyczny, a przy tym niejednoznaczny sposób. Bo tu każda postać ma swoje racje, swoją wrażliwość, jak w życiu.

To jedno z tych przedstawień, które po wyjściu z teatru długo o sobie nie daje zapomnieć.
Teatr przez duże T, z wielką rolą Agaty Kuleszy.
Przedstawienie, które koniecznie musicie zobaczyć!

Opinie krytyków

Wyjątkowe dzieło Andrew Bovella, wybitnego australijskiego pisarza, na scenie Teatru Ateneum otrzymało nowy koloryt interpretacyjny. Przekład autorstwa Rubi Birden sprawił, że sytuacja dramatyczna urzeczywistniła w trafny sposób życie rodzinne w bardzo współczesnym i polskim stylu. Miarowo wyłaniająca się obłuda w relacjach małżeństwa i ich dzieci, wyreżyserowana perfekcyjnie przez Iwonę Kempę sprawiła, że psychologiczne portrety szkicowane pełną emocjonalnością przedstawiały świat w bardzo realistyczny sposób. Przewrotny tytuł spektaklu „To wiem na pewno” tworzy wewnętrzną sinusoidę treści, w której pewności swoich czynów nie ma absolutnie żaden z bohaterów tego spektaklu.
Magdalena Hierowska
Przejmujący, pełen momentów wzruszenia, wspaniale zagrany spektakl Iwony Kempy rodzi wiele pytań. Twórcy nikogo z bohaterów nie oceniają, raczej pokazują złożoność racji i charakterów postaci, końcowe refleksje zostawiając widzom.
Anna Czajkowska
Agata Kulesza zagrała matkę fantastycznie, z użyciem (jakkolwiek to zabrzmi) palety wszystkich emocji – od milczenia, szeptu czy zawoalowanej ironii po wbijającą widzów w fotele furię, wręcz wrzask rozpaczy czy bezsilności. To bez wątpienia jedna z najlepszych kreacji sezonu. Jacek dla odmiany jest cichy, jakby zahukany, ale… z drugiej strony - proszę zwrócić uwagę choćby na awanturę, jaką (słusznie zresztą) zrobił Benowi, w pozornie tylko łatwej roli Jacka Przemysław Bluszcz jest po prostu znakomity.
Rafał Turowski
W Teatrze na Powiślu, powstał pełen emocji, ostry jak brzytwa spektakl, na miarę najlepszych czasów tej sceny. To jedno z tych przedstawień, które po wyjściu z teatru długo o sobie nie daje zapomnieć. Teatr przez duże T, z wielką rolą Agaty Kuleszy. Przedstawienie które koniecznie musicie zobaczyć
Maciej Łukomski

Zadzwoń lub napisz maila

phone-1

+48 606 747 336

mail-1

biuro@teatralne-delfini.pl

whatsapp-1

WhatsApp

Zapisz się do newslettera

Scroll to Top