Marek MODZELEWSKI

NIEPAMIĘĆ

3 CZERWCA 2024  | Teatr Bagatela  90 min

Premiera

Scenografia i reżyseria świateł

Marcin Chlanda

Reżyseria i opracowanie muzyczne

Piotr Ratajczak

Kostiumy

Monika Ulańska/Grupa Mixer

Obsada

Karolina Gorczyca
Magdalena Kumorek

Krzysztof Czeczot/ Rafał Królikowski

Marcin Korcz
Krystian Pesta

O przedstawieniu

Zapraszamy na NIEPAMIĘĆ! To przewrotna, pełna błyskotliwych dialogów tragikomedia autorstwa najmodniejszego polskiego dramaturga współczesnego Marka Modzelewskiego. To zaskakująca, trzymająca w napięciu historia o relacjach międzyludzkich, zaufaniu i rachunku, jaki życie wystawi każdemu prędzej, czy później.

Popularny i wielokrotnie nagradzany aktor, człowiek sukcesu, celebryta. Z piękną żoną i poukładanym życiem. Spotykają się na niezobowiązującej kolacji po latach z byłą żoną i jej nowym chłopakiem.  

Czy da się ROZLICZYĆ PRZESZŁOŚĆ?

Zapamiętywanie, to cała masa licznych działań, które świadomie lub nieświadomie uruchamiamy. Czasem przywołując coś z pamięci mylimy fakty z naszymi fantazjami lub reinterpretujemy wydarzenia w celu ochrony naszych emocji. Czasem wypieramy informacje, których nie chcemy pamiętać, bo są dla nas bolesne.

Niewinne wspomnienia i refleksje nad dawnym życiem otworzą niezabliźnione rany, które bolą po wielu latach – nawet jeśli nie do końca wiemy, czy wspomnienia te są prawdziwe. Przeszłość powróci z tak mocnym akcentem, że dotychczasowe życie naszych bohaterów okaże się kruchą i łatwą do zniszczenia konstrukcją. A emocji, podczas całego przedstawienia na pewno nie zabraknie.

Opinie krytyków

„Niepamięć” to konglomerat żaru, pasji, miłości, wściekłości, bólu i wielu innych mocno skontrastowanych emocji. Wszystkie one zostały znakomicie wydobyte przez Piotra Ratajczaka i z całą prawdą wyartykułowane przez wszystkich aktorów. Całej ekipie Garnizonu Sztuki życzę powodzenia, jednocześnie wierząc, że pozostałe spektakle w repertuarze sceny przy Konopnickiej będą równie znakomite. A „Niepamięć” gorąco polecam.
Robert Trębicki
Ogromne zaangażowanie aktorów w treść tego dramatu było bardzo widoczne, dlatego spektakl trzyma widza w absolutnym napięciu. Rozwinięcie problemu przepełnione ogromną ilością zwrotów akcji sprawiło, że pogłębiająca się paranoja bohaterów ujmuje w bardzo filozoficzny sposób pojęcie lęku przed ujawnieniem przeszłości. Według treści dramatu „czas nie istnieje obiektywnie” i ta sentencja była wielokrotnie powtarzana na scenie.
Wiesław Kowalski
Zmieniające się relacje zostają świetnie rozegrane przez wszystkich aktorów, zarówno w konfiguracji czwórkowej, jak i w duetach. Widać rodzące się między bohaterami silne emocje, ale nie dostrzegamy nadmiernej ekspresji. Mimo coraz większego napięcia między postaciami udaje się również wprowadzić elementy komiczne (szczególnie Marcinowi Korczowi). Nie można też pominąć epizodycznej postaci „śliskiego” kelnera Kornela, granego przez Krystiana Pestę. W grze aktorów przeważa przyjemny umiar, który w ogóle zdaje się być cechą spektaklu Ratajczaka.
Joanna Królikowska
Marek Modzelewski napisał tekst, w którym nic nie jest oczywiste (no… może poza tropem kelnera:), stajemy więc po stronie któregoś z bohaterów, a za chwilkę, czasem zawstydzeni, z danego poparcia się wycofujemy. Uprzedzam, ta zabawa z widzem jest dość okrutna, ale i nieprzyzwoicie wciągająca.
Rafał Turowski

Zadzwoń lub napisz maila

phone-1

+48 606 747 336

mail-1

biuro@teatralne-delfini.pl

whatsapp-1

WhatsApp

Zapisz się do newslettera

Scroll to Top